Apostolat Cudownego Medalika

Piszę tę relację, ponieważ chcę się podzielić moją radością i wdzięcznością za przeżycie cudownych dwóch dni u naszej Matki i Królowej. Od 34. lat opiekuję się synem, który jest osobą wymagającą specjalnej troski, oraz 88-letnim chorym tatą. Wyjazd na pielgrzymkę był dla mnie wspaniałą odskocznią, a jednocześnie okazją do nabrania siły i mocy z nieba, aby po powrocie nadal służyć moim bliskim oraz innym osobom, którym taka pomoc jest potrzebna.
Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Maryja - Przyczyna naszej radości”, zachęciło mnie, aby ponownie z wielką radością pokłonić się Maryi i powierzyć się Jej opiece. Wcześniej zapoznałam się z adhortacją apostolską "Evangelii Gaudium” papieża Franciszka, w której wyczytałam, że dopiero w głęboko doznawanej radości, nasze życie można przeżywać w pełni szczęśliwie. Ewangelia, w której jaśnieje chwalebny Krzyż Chrystusa, usilnie zachęca do radości. Sam Jezus powiedział do uczniów: Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość. Nasza chrześcijańska radość wypływa z obfitego źródła Jego Serca. A do Serca Jezusowego najprostszą i najbezpieczniejszą drogą prowadzi nas Maryja.
W piątek 25 lipca br. w drodze do Częstochowy, odwiedziliśmy Górę Świętej Anny, aby oddać hołd, pomodlić się i powierzyć - w moim przypadku patronce - świętej Annie. Na Jasnej Górze uczestniczyliśmy we wszystkich zaplanowanych przez organizatorów nabożeństwach i liturgiach. Dla mnie osobiście, za każdym pobytem, największym przeżyciem jest nocne czuwanie przed obliczem naszej Matki. Jest to czas taki wyciszony, bardziej intymny, wtedy można patrząc w oczy Niepokalanej wyszeptać wiele słów uwielbienia, dziękczynienia, przedstawić prośby, można też zawstydzić i przeprosić za to, że nie wszystko z naszej strony było dobre. Ten nocny czas, przerywały wiele mówiące świadectwa apostołów, wspólna modlitwa oraz śpiew młodzieży. Podczas nocnej Mszy świętej w homilii Dyrektor - senior ks. Tadeusz Lubelski mówił nam, że przez trudy życia wzrasta się do świętości. Życie Maryi, też było pełne trudów, ale przepełniona Bożą miłością wszystko godnie znosiła. I my też tak możemy! Trwajmy tylko w przyjaźni i zjednoczeniu z Niepokalaną, umacniajmy się nieustannie Bożą miłością, bądźmy radośni, bo tylko wtedy innych możemy uczynić radosnymi.
Tak się rozpisałam, że zapomniałam wspomnieć, iż pielgrzymowałam do Matki Bożej Jasnogórskiej z grupą 60-osobową. Pielgrzymce przewodniczył proboszcz i jednocześnie opiekun duchowy parafialnej grupy AMM - ks. Marian Bumbul. Wspaniale było z tak rozmodloną i rozśpiewaną grupą świętować swoje imieniny.
Dziękuję wszystkim za życzliwość i składane, wyśpiewane życzenia. Bóg zapłać i szczęść Boże! Dodam jeszcze, że cztery osoby dołączyły do naszego stowarzyszenia składając Niepokalanej uroczyste przyrzeczenie.
Z apostolskim pozdrowieniem - „Wszystko z Niepokalaną!” Anna Roszak - przewodnicząca AMM przy parafii Nawiedzenia NMP w Lubsku, okręg Zielona Góra.