Ogłoszenia parafialne - 25 września 2022 r.

XXVI niedziela zwykła

Członków Stowarzyszenia Cudownego Medalika zapraszamy na spotkanie które odbędzie się w środę po Mszy świętej wieczornej.

Kandydaci do bierzmowania z obu grup - klasy 8. szkoły podstawowej i 1. szkoły średniej zaproszeni są w piątek na Mszę św. o godzinie 18.00 a po Mszy na spotkanie w kościele.

Młodzież zachęcamy do zaangażowania się we wspólnoty parafialne:
- Wspólnota ministrantów i lektorów - zbiórka w sobotę o 12.00 w kościele,
- Schola młodzieżowa - spotkania w piątki o 19.00 w salkach parafialnych
- Oaza młodzieżowa - spotkania w czwartki o 19.00 w salkach parafialnych.

W sobotę rozpoczyna się październik. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:30

Ogłoszenia parafialne - 18 września 2022 r.

XXXV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Pamiętajmy o gronie wspierającym ubogich. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy.
  2. Zapraszamy do wzięcia udziału w marszu dla życia i rodziny w Żarach. Rozpoczęcie Mszą św. o 13.15 w kościele Wniebowzięcia NMP w Żarach.
  3. Młodzież zachęcamy do zaangażowania się we wspólnoty parafialne:

- Wspólnota ministrantów i lektorów - zbiórka w sobotę o 12.00 w kościele,

- Schola młodzieżowa - spotkania w piątki o 19.00 w salkach parafialnych

- Oaza młodzieżowa - spotkania w czwartki o 19.00 w salkach parafialnych
  4. Msza święta w intencji zmarłych i żywych nauczycieli, absolwentów i uczniów Szkoły Podstawowej numer 2 odbędzie się w piątek o godzinie 16:00 w naszej świątyni.
  5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Żywego Różańca do Rokitna 1. października. Zapisy w zakrystii, koszt 50 zł.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

Ogłoszenia parafialne - 11 września 2022 r.

XXIV niedziela zwykła

1. Rozpoczęcie przygotowań do I komunii św. Dzieci z klas 3 szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) na mszę o godzinie 13:00 a po niej spotkanie.
  2. Nabożeństwo Fatimskie we wtorek. O godzinie 18:00 różaniec, procesja i Msza święta.
  3. Włączając się w inicjatywę biskupów europy podejmujemy modlitwę w intencji Ukrainy w środę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej świątyni modlić się będziemy w tej intencji w ramach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
  4. Rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla klas VII szkoły podstawowej. Zapisy w kancelarii parafialnej, w piątek w godzinach od 15.00 do 17.00. Kandydat przychodzi wraz z rodzicem.
  5. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę do kościoła w sobotę o godzinie 12.00.
  6. Zapraszamy do wzięcia udziału w marszu dla życia i rodziny w przyszłą niedzielę (18 września) w Żarach. Rozpoczęcie Mszą św. o 13.15 w kościele Wniebowzięcia NMP w Żarach.
  7. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia praca katolicka - Niedziela i Gość Niedzielny.

Ogłoszenia parafialne - 28 sierpnia 2022 r

1. Decyzją ks. biskupa w naszej parafii nastąpiły zmiany. Pożegnaliśmy ks. Adama Roguskiego a na jego miejsce posługę rozpoczyna ks. Dawid Siwak, którego serdecznie witamy życząc mu błogosławieństwa Bożego i owocnej pracy w naszej parafii.
  2. Zapraszamy na koncert muzyki organowej i kameralnej w naszej świątyni dzisiaj (niedziela) o godzinie 16.00.
    Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w salkach katechetycznych.
  3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i wychowawcami zapraszamy na Mszę św. o godzinie 8.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    - W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00;
modlitwy o powołania o 17:30.
    - W piątek okazja do spowiedzi świętej od godziny 16:00 - szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
    - W sobotę odwiedziny chorych od godziny 9:30.
  5. Młodzież zapraszamy do śpiewania w scholi młodzieżowej. Próba w piątek o 19.00 w salkach parafialnych.
  6. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia praca katolicka - Niedziela i Gość Niedzielny.