Ogłoszenia parafialne – 2 kwietnia 2023 r.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Wieli Tydzień. Nabożeństwo Gorzkich żali o godzinie 17:00.

Spotkanie dla dzieci przeżywających rocznicę swojej pierwszej komunii świętej odbędzie się we wtorek o godzinie 16:30 w kościele.

W czwartek wieczorem rozpoczynamy święte Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o 18:00. Podczas tej Mszy będziemy przeżywać rocznicę pierwszej komunii świętej. Msza zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ołtarza Adoracji – „ciemnicy”. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00.

Wielki Piątek

– dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Otwarcie kościoła i rozpoczęcie adoracji o godz. 8:00
o 9:00 Liturgia Godzin dla kapłanów z dekanatu
od 10:00 do 12:00 – adoracja dla ministrantów i lektorów
od 12:00 do 15:00 – adoracja prowadzona przez Żywy Różaniec.
o 15:00 koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta – zakończy się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18:00. Na koniec przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu pańskiego i możliwość adoracji do północy.
W wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota

Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie pańskim od godz. 8:00
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 10:00 do 12:00 co pół godziny a od 13:00 do 15:00 co godzinę. Tradycyjnie przy poświęceniu pokarmów prosimy o złożenie darów materialnych dla ludzi potrzebujących.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 18:00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.

Niedziela Wielkanocna

Otwarcie świątyni o godzinie 5:00. Msza z procesją rezurekcyjną o godzinie 6:00. Msze od 8:30 jak w niedzielę.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.