Ogłoszenia parafialne – 11 grudnia 2022 r.

III Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do piątku o 17:30.
    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej odbędzie się w środę po Mszy świętej wieczornej.
  2. Opłatki na stół wigilijny rozprowadzamy w kruchcie kościoła. Tradycyjne ofiary za opłatki można składać w kopercie na tacę.
    Przy wyjściu ze świątyni można nabyć świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy 10 zł.
Do nabycia również prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Odwiedziny duszpasterskie – kolęda będzie odbywać się w Lubsku w formule „na zgłoszenie”. Kartki zaproszeniowe wyłożone są z tyłu kościoła. Osoby, które chciałyby zaprosić kapłana z wizytą kolędową prosimy, by wypełniły kartkę wpisując nazwisko i adres i przekazały ją do parafii – na tacę, w zakrystii, albo w kancelarii parafialnej.
  4. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi adwentowej w piątek w godzinach od 8:30 do 10:00 oraz od 15:00 do 17:30.
  5. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokwomunijnych za tydzień na Mszy św. o godzinie 13.00
  6. Za tydzień w niedzielę w ramach akcji „Rodzina rodzinie na Boże Narodzenie” zachęcamy do przyniesienia do świątyni trwałych produktów żywnościowych, które będą przekazane potrzebującym osobom naszej parafii przed świętami.
    Również za tydzień ministranci będą za dobrowolną ofiarę sprzedawać pierniki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich wyjazdu na ferie.
  7. W najbliższą sobotę rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Będziemy gościć ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego.
    Plan wizytacji w kościele w Lubsku przedstawia się następująco:
    Sobota:
    11:00 – Msza z udzieleniem sakramentu bierzmowania
    16:00 – spotkanie z ks. Biskupem grup parafialnych w kościele
    Niedziela:
    11:30 – główna Msza kanoniczna odprawiana przez ks. Biskupa podczas wizytacji.
    Wizytacja w Raszynie
    w niedzielę
 8:45 – okazja do spowiedzi św.
9:15 – spotkanie z ks. Biskupem i po spotkaniu Msza św.
    Wizytacja w Białkowie
    w sobotę