Ogłoszenia parafialne – 18 grudnia 2022 r.

IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy wizytację ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego. Ks. Biskup spotyka się ze wspólnotami naszej parafii i z parafianami z kościołów filialnych. Główna msza kanoniczna odbędzie się o 11:30 w naszej świątyni.
  2. Dzisiaj także trzecia niedziela miesiąca, pamiętajmy o Gronie Wspierającym Ubogich. Za wszelkie ofiary dziękujemy.
  3. W ramach akcji „Rodzina rodzinie na Boże Narodzenie” w koszach przy wyjściu ze świątyni można zostawiać trwałe produkty żywnościowe, które będą przekazane potrzebującym osobom naszej parafii przed świętami. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli swój dar dal potrzebujących.
  4. Opłatki na stół wigilijny rozprowadzamy w kruchcie kościoła. Tradycyjne ofiary za opłatki można składać w kopercie na tacę.
    Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarę sprzedają pierniki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich wyjazdu na ferie.
    Do nabycia również prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. Msze roratnie odprawiamy do czwartku o 17:30.
  6. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w piątek od 17:00 do 19:00.
  7. Odwiedziny duszpasterskie – kolęda będzie odbywać się w Lubsku w formule „na zgłoszenie”. Kartki zaproszeniowe wyłożone są z tyłu kościoła. Osoby, które chciałyby zaprosić kapłana z wizytą kolędową prosimy, by wypełniły kartkę wpisując nazwisko i adres i przekazały ją do parafii – na tacę, w zakrystii, albo w kancelarii parafialnej.
  8. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do przeżywania kolacji wigilijnej w duchu chrześcijańskim – z modlitwą i czytaniem z Pisma Świętego fragmentu o narodzeniu Jezusa w Betlejem.
  9. Pasterki” w naszej świątyni o godzinie 22:00 i 24:00;
    W Raszynie o 21:00